مهندس احمديان، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری پيوسته سبا ضمن اعلام اين خبر، در گفتگو با چيلان اظهار داشت: ورق فولادی تولیدشده در فولاد سبا در سطح استانداردهای اروپايی و استاندارد DIN آلمان توليد می‌شود.
وی بابیان اين مطلب که تاکنون ورق‌های آجدار توليدی در کشور استانداردهای اروپايی را نداشته‌اند گفت: با توليد اين محصول که استاندارد اروپايی DIN آلمان را دارد توانستيم محصولی را در بازار وارد کنيم که پیش‌ازاین قیمت‌های حدود ٣ هزار تومان را تجربه می‌کرد اما اکنون شاهد شکست قیمت‌ها هستيم. وی افزود: علاوه بر توليد ورق آجدار در سال جاری توانستيم ورق‌های باضخامت پايين را مطابق با نياز مشتری توليد و وارد بازار کنيم.
احمديان توليد ورق ماهانه واحد سبا را ۵٢ تا ۵٨ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: تا پايان سال انتظار می‌رود درمجموع ٧۵٠ هزار تن ورق در اين مجتمع توليد شود. وی گفت: توليدات فولاد سبا مطابق با نياز مشتری است و در حوزه ورق آجدار ١٠ هزار تن ثبت سفارش داشتيم که توليد و به مشتری تحويل داده‌شده است.
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری پيوسته سبا همچنين يکی از افتخارات اين مجتمع را توليد ورق گرم باضخامت ٢ میلی‌متر عنوان کرد که بيش از ٨٠ درصد از کل محصولات توليدی اين کارخانه است. همزمان با کسب اين مقام دکتر سبحانی، مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان نيز طی پيامی به فعالان شرکت فولاد سبا اين موفقيت را تبريک گفت.
متن پيام وی بدين شرح است: همکاران گرامی؛ با سلام موفقيت فولاد مبارکه در عرصه نوآوری و انتخاب محصول «ورق آجدار توليدی در فولادسازی و نورد پيوسته سبا» به‌عنوان بهترين محصول تحقيق و توسعه در صنعت، نمادی از نگرش و عملکرد مبتنی بر دانش و خلاقيت در شرکت است. به همه همکاران خصوصاً اعضای تیم‌های مرتبط تبريک ميگويم و اميدوارم همچنان با تکیه‌بر مشارکت و خلاقيت شاهد توليد محصولات جديد و باارزش افزوده بيشتر باشيم

منبع: http://www.iransteel.net